У Львові обіцяють підняти червоний прапор на День Перемоги

1 Травня 2012, 15:44

«9 травня ми підемо з червоними прапорами, тому що ніхто не може цього заборонити, адже це передбачено законодавством України», – сказав він журналістам.

Рішення міськради про заборону комуністичної та радянської символіки Калинюк назвав суперечливим закону.

«Символіка КПУ зареєстрована в Мін'юсті, і міськрада не має права її заборонити. Те ж стосується і символіки радянських часів – закон про увічнення перемоги у Другій світовій війні говорить про використання прапора перемоги під час заходів, присвячених 9 травня, тому Львівська міськрада не може бути вище закону», – зазначив він.

Калинюк повідомив, що 9 травня представники ветеранських організацій і політичних партій в 10 ранку проведуть молебень на могилах радянських воїнів на Марсовому полі, а в 11:00 відбудуться заходи на Пагорбі Слави.

Як повідомлялося, сесія Львівської міськради 26 квітня прийняла постанову «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова». Мова йде про заборону використання символіки неіснуючої держави – СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території міста, на будівлях державних установ та комунальних підприємств міста, під час проведення масових заходів.

9 травня 2011 під час святкування Дня Перемоги у Львові відбулися численні зіткнення і сутички. Зокрема, біля Пагорба Слави група молодих людей прорвала міліцейський кордон і спробувала перешкодити розгортанню червоного прапора перемоги. Також у російських дипломатів по дорозі до Пагорба Слави у Львові відібрали і розтоптали вінок, який генконсул Росії Олег Астахов мав намір покласти на військовому кладовищі.

Всього в зіткненнях 9 травня постраждали 14 осіб. За дрібне хуліганство затримано 9 осіб. Також порушено кримінальну справу за фактом стрілянини – поранення в ногу отримав представник ВО «Свобода».

За інформацією прес-служби ВО «Свобода», брати Михайло та Володимир Ковалівих, депутати Самбірської районної ради Львівської області та члени ВО «Свобода», засуджені за порушення громадського порядку 9 травня у Львові і нанесення тілесних ушкоджень міліціонерам. Галицький районний суд Львова засудив Коваліва до 1,3 року позбавлення волі з відстрочкою покарання на 1 рік, його брата Володимира – до 1 року позбавлення волі відстрочкою на 1 рік.