У Києві затримали сина екс-депутата у справі про розкрадання Пшонкою 69 млн грн із ГПУ

23 Червня 2016, 20:46

У Києві за підозрою у співучасті в заволодінні екс-генпрокурором 69 млн грн державних коштів, призначених для ремонту будівель Генеральної прокуратури України, в четвер був затриманий житель Одеси.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури України, затриманому повідомлено про підозру у вчиненні низки злочинів, в тому числі особливо тяжких, зокрема, в пособництві заволодіння посадовою особою, яка займала особливо відповідальне становище, грошовими коштами в особливо великих розмірах, у відмиванні отриманих злочинним шляхом доходів в особливо великому розмірі, а також в організації фіктивного підприємництва.

"До суду внесено клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Проведено обшуки в місті Одеса за місцем проживання підозрюваного і в офісних приміщеннях, в яких розташовувався організований ним" конвертаційний центр ". Досудове розслідування в даному виробництві триває", – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, джерело агентства "Інтерфакс-Україна" в правоохоронних органах уточнило, що затриманим є Борис Крук, син екс-нардепа Верховної Ради II-VII скликань Юрія Крука. Його підозрюють в пособництві екс-генпрокурору Віктору Пшонці при незаконному заволодінні 69 млн грн протягом 2010-2014 рр шляхом укладення договору на ремонтні роботи будівель відомства з фіктивними компаніями.

Пізніше генпрокурор України Юрій Луценко в своїй сторінці в Фейсбук підтвердив, що "затриманий житель міста Одеси гр. Крук, який підозрюється в співучасті в заволодінні колишнім генеральним прокурором України Пшонкою державними коштами в розмірі понад 69 млн грн, призначеними для ремонту будівель ГПУ".

У зв'язку з цим затриманням Ю.Луценка заявив, що "часи, коли син нардепа сміявся в очі слідчим, – пройшли".

Як повідомлялося, Інтерпол відмовився оголошувати в міжнародний розшук колишнього генерального прокурора Віктора Пшонку, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, а також колишнього заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка.