НОВИНИ

Інтерпол відмовився оголосити Пшонку та Захарченка в розшук

Міжнародні експерти вирішили, що інкриміновані екс-посадовцям підозри пов'язані зі зміною політичної ситуації в країні.

Інтерпол відмовився оголошувати в міжнародний розшук колишнього генерального прокурора Віктора Пшонку, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, а також колишнього заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка. Про це сказав керівник українського бюро Інтерполу Василь Неволя.

За його словами, експерти міжнародної організації дійшли висновку, що розшук зазначених осіб з використанням системи Інтерполу суперечить вимогам третьої статті статуту організації (заборона будь-якого втручання у справи, які носять політичний, військовий, расовий і релігійний характер) і не відповідає принципам дотримання нейтралітету з боку Інтерполу.

Неволя додав, що зіставляючи характер і зміст підозр, які висунуті всім колишнім представникам влади у справах Майдану до положень статті 3 і 2 статуту Інтерполу, експерти зробили висновок, що ці події пов'язані зі зміною політичної ситуації в країні.

Рекомендуємо до прочитання: Поплічники Януковича у розшуку: від службового підроблення до масових убивств.

Він підкреслив, що можливість притягнення їх до відповідальності зберігається, але при цьому не можуть бути використані механізми, засоби і канали зв'язку Інтерполу.

Як повідомлялося, у квітні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що колишній глава Адміністрації Президента Андрій Клюєв, колишній перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов і колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка були оголошені в міжнародний розшук.

Зазначимо, Інтерпол відмовився оголосити в міжнародний розшук колишнього командира "Беркута" Дмитра Садовника.

Також читайте: Кого з українських посадовців розшукує Інтерпол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.