У Києві затримали свободівця через події 18 травня

22 Липня 2013, 21:25

Іллєнко повідомив, що активіста затримали люди в цивільному на вулиці у понеділок

У Шевченківському райуправлінні міліції активісту оголосили, що він є підозрюваним у справі 18 травня.

«Сергія звинувачують у тому, що він "побив" спортсменів-тітушок!», – написав Іллєнко.

Зараз активіст перебуває у СІЗО.  Суд має визначити запобіжний захід щодо нього у  вівторок.

«Міліція просить суд дати Сергію 2 місяці СІЗО! Обґрунтовують тим, що він "ніде не працює" (Сергій є студентом стаціонару!) і тим, що він "ухилявся від слідства" (жодної повістки йому не вручали!)», – написав депутат.

 У «Свободі» називають затримання активіста  «політичними переслідуваннями або помстою Сергію, який є активним у протестних акціях».

Нагадаємо, 18 травня у центрі Києва сталось зіткнення свобдівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.

Одразу були відкриті кримінальні провадження за ст. 125 Кримінального кодексу (спричинення легких тілесних ушкоджень) і ст. 171 (перешкоджання діяльності журналіста). Згодом міліція перекваліфікувала першу статтю, визначивши інцидент як «хуліганство».

12 червня прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно 20-річного мешканця Білої Церкви Вадима Тітушка, котрий підозрюється у хуліганських діях та умисному перешкоджанні діяльності журналістів. Щодо Тітушка було обрано запобіжний захід у вигляді застави в 22 тис. 940 гривень.

Шевченківський районний суд Києва об'єднав в одну справу два провадження щодо побиття журналістів 18 травня: проти Вадима Тітушко і ще трьох осіб: Михайла Пшук, Сергія Приходько, Андрія Ярошенко.