У Києві заочно нагородили кримського журналіста Миколу Семену

5 Серпня 2017, 18:33

У суботу, 5 серпня, у Києві заочно нагородили «Знаком народної поваги» журналіста Миколу Семену, який перебуває під слідством в анексованому РФ Криму. Про це пише Крим. Реалії.

Зазначається, що нагородження відбулося в Українському домі під час проведення громадської ініціативи «День професіонала».

Замість Миколи Семени, якому російська влада заборонила покидати територію анексованого Криму, нагороду вручили голові Незалежної медіапрофспілки України Ігорю Чайці.

«Дуже важливо сьогодні підтримати цю людину такою відзнакою, тому що це, дійсно, покарання за професіоналізм. Людину покарали за те, що він назвав свою батьківщину частиною України», – сказав Чайка.

Він також закликав присутніх пам’ятати і про інших українських в’язнів Кремля, зокрема Олега Сенцова, Романа Сущенка та інших.

Нагадаємо, 7 грудня слідчий в анексованому Криму висунув журналісту Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа складається з шести томів. На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на «вільне висловлення думки». Захист Миколи Семени, Міжнародна і Європейська Федерації журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки добитися не вдалося.