У Києві відреагували на призначення Волкера спецпредставником по Україні

7 Липня 2017, 15:40

Українська сторона вітає призначення Курта Волкера спеціальним представником США по Україні. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомило джерело в дипломатичних колах.

"Він добре знає Україну, був залучений до українського питання протягом останніх 1,5 років. І він не остання людина в українському істеблішменті", – сказав співрозмовник.

За словами співрозмовника агентства, Волкер вже вийшов на контакт з українською стороною і, швидше за все, прибуде до Києва разом з держсекретарем США Рексом Тіллерсона, який 9 липня відвідає з візитом Київ.

Нагадаємо, 7 липня представник держсекретаря США Роберт Хаммонд повідомив, що Тіллерсон призначив колишнього постпреда США при НАТО Курта Волкера спеціальним представником по Україні. Він координуватиме зусилля Державного департаменту з врегулювання конфлікту в Україні.

Курт Волкер з 1986 по 1988 рік працював аналітиком в ЦРУ. Наприкінці 1990-х років він став першим секретарем місії США в НАТО, а в 1999 році став заступником посла США в альянсі.

Потім він обіймав різні посади в Раді національної безпеки, поки в 2008 році не був призначений екс-президентом Джорджем Бушем послом США в НАТО. У 2009 році він покинув цю посаду. Через два роки перейшов до вашингтонської лобістської фірми BGR Group.

Варто зазначити, що на початку 2017 року адміністрація президента Порошенка найняла саме компанію BGR Group для лобіювання інтересів України в США.