Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул сказав, що колона Магдебурзького права" підкреслює європейську історію України.
"Україна зробила свій цивілізаційний культурний вибір біля тисячі років тому. І сьогодні в самому центрі християнського світу – в місті Києві ми відкриваємо оновлену, практично заново від реконструйовану колону "Пам'ятник Магдебурзькому праву". Сам факт існування такого пам’ятника підкреслює європейську історію нашої країни. Наявність такого права століття тому у міста Києва показує європейську історію нашої столиці, і європейську історію нашої країни", – сказав Вілкул.
На переконання міністра, відкриття колони ототожнює новий етап в розвитку Києва: в місті відкриваються нові об’єкти інфраструктури і столиця отримує європейський вигляд.
Всього на реконструкцію пам'ятки Магдебурзького права та впорядкування Володимирської гірки витратили 18 млн грн.
З Володимирського узвозу до пам'ятки зробили нові сходи, також відремонтували підземний перехід біля пам'ятника, стіни якого прикрасили карта Києва Х-ХІІІ ст. та барельєфи на тему хрещення Русі.
Усередині колони будівельники відновили невелику каплицю.
На стелі колони викарбували посвяту «Святому Володимиру, просвітнику Росії».
Після урочистого відкриття історичну пам'ятку освятили, а на набережній Дніпра відбувся концерт і світломузичне лазерне шоу.
Як відомо, колона Магдебурзькому праву була споруджена у 19 столітті і вважається одним з найстаріших у Києві. Висота монументу разом з основою – 23 метри. Друга назва монумента – нижній пам'ятник святому Володимиру. За легендою, на цьому місці святий рівноапостольний князь Володимир хрестив дванадцятьох своїх синів.
Останній раз Колону реставрували в 1988 році на 1000-річчя хрещення Русі.
Київ святкував 1025 річниці хрещення Русі 26- 28 липня.
Делегація з предстоятелями помісних православних церков доставила до Києва хрест апостола Андрія Первозванного. Християнську святиню доправили в українську столицю на спеціальному поїзді з Москви, куди, у свою чергу, хрест був принесений з Греції з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі. Святиня два дні перебувала у Києв-Печерській Лаврі, де тривали святкові молебні.
Також 27 липня на Володимирській гірці відбувся молебень за участі президентів України, Росії, Молдови та Сербії на Володимирській гірці. Молебень провів глава Російської православної церкви Кіріл разом із главою Української православної церкви Московського патріархату Митрополитом Володимиром.