НОВИНИ

На Володимирській гірці розпочався молебень з нагоди Хрещення Русі

У Києві біля пам’ятника святому князю Володимиру розпочався святковий молебень з нагоди 1025-ї річниці хрещення Київської Русі.

У молебні беруть участь предстоятелі усіх православних помісних церков: Блаженніший Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор, Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кіріл, Святіший і Блаженніший Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія II, Святіший Патріарх Сербський Іриней, Святіший Патріарх Болгарський Неофіт, Блаженніший Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом II, Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава та Блаженніший Митрополит всієї Америки і Канади Тихон.

Також у святковій службі беруть участь представники Помісних Церков: митрополит Гальський Еммануїл, голова делегації Константинопольського Патріархату; митрополит Мексики, Центральної Америки, Карибів та Венесуели Антоній, голова делегації Антіохійського Патріархату; митрополит Західноєвропейський Іосиф, голова делегації Румунської Православної Церкви; митрополит Филипський, Неапольский і Фасоський Прокопій, голова секретаріату з міжправославних зв'язків Священного Синоду Елладської Православної Церкви, голова делегації Елладської Православної Церкви; митрополит Корчинський Іоанн, голова делегації Албанської Православної Церкви; архієпископ Прешовський Ростислав, голова делегації Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

Разом з релігійними діячами моляться президенти України Віктор Янукович, Росії Владімір Путін, Молдови Ніколай Тімофті та  Сербії Томіслав Ніколич.

Як повідомлялось, вчора Патріарх Московський Кіріл разом з представниками інших помісних православних церков 26 липня відслужив молебень у Києво-Печерській лаврі.

До святкування в УПЦ МП заявили, що не рекомендують віруючим приходити на молебень 27 липня за участю Кіріла та кількох глав держав. За словами голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрея Георгія Коваленка, молебень відбуватиметься на Владимирській гірці з високим рівнем охорони, а тому бажаючим відвідати молебень видаватимуть спеціальні перепустки, кількість яких обмежена. У зв’язку з цим, він порекомендував замість відвідування молебню подивитися його по телевізору, або послухати по радіо, а також прийти на богослужіння в Києво-Печерську Лавру.

Святкові заходи вплинуть і на життя столиці. Так, Державтоінспекція Києва рекомендує водіям утриматися від поїздок до Центрального і Південного залізничних вокзалів у другій половині дня 26 липня. Крім цього, 27-28 липня у Києві вулиці Трьохсвятительську, Лаврську, Грушевського та Хрещатик перекриють