У Києві відкрили два кримінальні провадження щодо порушень на виборах

21 Липня 2019, 16:37

Голова Національної поліціі в Києві Андрій Крищенко заявив, що ситуація місті в столиці голосування на дострокових парламентських виборах загалом спокійна, загалом відкрито два кримінальні провадження щодо порушень.

 

Зокрема, він відзначив, що поліція склала п’ять адміністративних протоколів про порушення виборчого законодавства, відкрито дві кримінальні провадження

 

За його словами, одне провадження відкрите щодо перешкоджання здійсненню виборчого права.

 

"У Святошинському районі виборців закликали не голосувати за одного конкретного кандидата і підтримати іншого", – зауважив він.

 

Водночас друге кримінальне провадження відкрите в зв’язку зі спробами винести чисті бюлетені з дільниці в Солом’янському районі.

 

Нагадаємо, станом на 15:00 поліція зареєструвала 1225 заяв та повідомлень, що стосуються виборчого процесу під час виборів у Верховну Раду.

 

Як повідомлялось, системних порушень, які б могли вплинути на результати позачергових виборів народних депутатів, ЦВК наразі не зафіксувала.

 

Нагадаємо, що у день дострокових парламентських виборів 21 липня станом на 13:00 співробітники Національної поліції зареєстрували 838 повідомлень про порушення виборчого законодавства. 

 

Так, в Україні о 8:00 21 липня відкрилися виборчі дільниці, на яких відбудеться голосування на дострокових парламентських виборах. Голосування триватиме до 20:00.

 

Зазначимо, що  21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.