У Києві відбулась презентація книги полоненого донецького журналіста Асєєва

4 Червня 2018, 15:45

У понеділок, 4 червня, у київському арт-центрі "Ізоляція" презентували книгу “В ізоляції” журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), який перебуває в ув'язненні в окупованому Донецьку. Про це повідомляє "Громадське телебачення". 

 

У книзі "В ізоляції" зібрані статті Асєєва, що вийшли у провідних виданнях упродовж 2015-17 років.

 

"Книгу видали колеги Асєєва, щоб привернути увагу до історії журналіста та розповісти про окуповану частину Донбасу, звідки зараз мало інформації і де працювати українським журналістам небезпечно", – йдеться у повідомленні. 

 

Нагадаємо, 1 червня представник спеціальної Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Гарлем Дезір закликав негайно звільнити донецького журналіста Станіслава Асєєва через рік після його незаконного затримання бойовиками ОРДО. 

 

Як повідомлялося, 10 січня звільнений з полону бойовиків історик-релігієзнавець Ігор Козловський  повідомив, що журналіста Станіслав Асєєв (Васін), якого утримують заручником в ОРДО, зараз перебуває на території арт-заводу "Ізоляці" в окупованому Донецьку. 

 

Станіслав Асєєв жив в окупованому Донецьку, під псевдонімом Станіслав Васін писав для «Українського тижня» та інших українських ЗМІ. Із 2 червня він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста з Донецька Станіслава Асєєва в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами. Вони звинувачують журналіста у «шпигунстві», за що можуть незаконно «засудити» до позбавлення волі на 12–14 років.