У Києві сталася низка пожеж, які можуть свідчити про перерозподіл майна та бізнесу

26 Квітня 2013, 16:48

Восени минулого року згорів ресторан «Аура» під аркою Дружби народів. Тоді вогонь знищив близько 500 кв м будівлі. У пожежі загинуло двоє осіб. 

За дивним збігом обставин елітний заклад, який, за чутками, належав чоловікові Ані Лорак, мали напередодні відкрити. Однак цьому, за словами очевидців, зашкодили невідомі в масках, які облили "Ауру" бензином и підпалили. До того ж, вибухнули газові балони, що були всередині. Правохоронці висунули кілька версій підпалу: рекет (на власника "наїхали" рекетири, вимагаючи гроші за "дах", але він відмовився від їхніх послуг), майнові справи (пов’язують із колишнім власником «Аури») та помста екс-адміністратора.

Взимку сталося кілька пожеж в історичних будівлях. У грудні на території Києво-Печерської Лаври почалася пожежа в приміщенні церковної столярної майстерні. Пізніше на Андріївському узвозі горіла старовинна будівля двоповерхової адміністративної будівлі, на першому поверсі якої була розташована піцерія, на другому – медичний центр.

І якщо перші два інциденти сталися, за офіційними версіями, через недбале поводження з електричними пристроями, то у великій пожежі в Гостинному дворі захисники кидають тінь на забудовників. «Пожежа виникла саме у той момент, коли "Укрреставрація" спробувала перейти від підготовчих робіт до капітального будівництва (реконструкції) Гостинного двору", – вважають захисники Гостинного двору. До речі, займання було здійснено одночасно в трьох місцях: над приміщеннями, де перебували активісти, та над бібліотекою.

 

Підпал як одну з версій розглядали й під час пожежі у капличці, що належить Московському Патріархату, на території Національного історичного музею на фундаменті Десятинної церкви, поблизу фундаменту Десятинної церкви. За словами представників релігійної громади, вночі невідомий розбив вікно і кинув туди якийсь палаючий предмет, який вони ідентифікували як "недопалок сірника". Проте, за словами активістів, версія церковників викликає сумніви, адже периметр незаконно встановленої споруди охороняє 3-4 вартові, у той час як церква не була обладнана протипожежною сигналізацією всередині. 

До речі, раніше голова КМДА Олександр Попов запевняв, що столична влада не дозволить жодного будівництва на фундаменті Десятинної церкви.

Вже у лютому стався вибух в елітному ресторані "Апрель". У підвальному приміщені, де були кухня та складські приміщення, вибухнув газовий балон. Після вибуху в приміщенні сталось займання, внаслідок якого постраждало 8 людей, що працювали на кухні. За словами правоохоронців, пожежа сталася внаслідок незаконного використання балонів, який адміністрація ресторану «самовільно купила…, самовільно встановили», проте перевірялася версія «навмисного замовлення». "Апрель" входить до складу мережі ресторанів "Наша Карта", власником якого є відомий ресторатор Микола Тищенко.

Нещодавно у Києві на Контрактовій площі біля пам'ятника Григорію Сковороді згоріла автокав’ярня. Офіційна причина пожежі поки не оголошена, але прозвучали версії підпалу і технічної несправності автокав’ярні. Інцидент збігся у часі із заявою в.о. першого заступника голови КМДА Анатолія Голубченка про те, що столична влада має намір чітко визначити правила пересувної торгівлі і на найближчій сесії Київради їх затвердити. "У Києві 90% автомобілів, в яких торгують кавою, оснащені газовими балонами. Якщо вибухне такий балон і постраждають діти – відповідати будемо ми, київська адміністрація", – попередив він.