У Києві покажуть фільм «КРИМ SOS»

22 Листопада 2023, 10:55

З нагоди 10 років Гідності та Свободи команда Мережі кіноклубів документального кіно DOCU/CLUB та Музей Майдану у цей четвер організовує перегляд та обговорення документального фільму «Крим SOS» режисера Сергія Лисенка.

КримSOS — це громадська ініціатива, створена для висвітлення подій, які відбуваються в Криму у зв’язку з його незаконною анексією російською федерацією. 27 лютого 2014 року, уперший день російської окупації півострова, активісти Таміла Ташева, Севгіль Мусаєва й Алім Алієв створили сторінку КримSOS у фейсбуці, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму. За два роки діяльності КримSOS надала підтримку понад 200 тисячам осіб. Згодом організація почала займатися наданням допомоги внутрішньо переміщеним особам із Криму і Сходу України.

Читайте також: Самоусвідомлення як головний тренд сучасної української літератури

Фільм «Крим SOS» входить до альманаху «Енциклопедія Майдану», який розповідає про ініціативи, що виникли під час Революції Гідності, і про їхню діяльність після початку російсько-української війни.

Режисер Сергій Лисенко ретельно описав перші місяці роботи громадських активістів. Про ситуацію в окупованому Криму зараз, про репресивну політику загарбників щодо кримчан, про підтримання зв’язків півострова з материковою Україною будуть говорити під час показу фільма. Участь в обговоренні візьмуть співзасновник КримSOS, заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв, юристка і правозахиниця КримSOS Анна Рассамахіна та режисер фільму, військовослужбовець ЗСУ Сергій Лисенко.

Вхід вільний. Реєстрація за покликанням

Автор:
Тиждень