У Києві невідомі вночі розібрали паркан навколо Стрітенської церкви

14 Червня 2012, 15:21

За словами отця Сергія, наразі невідомо, хто саме розібрав і вивіз паркан навколо території відбудови. Хоча ЖЕК, до якого відноситься територія відбудови, до цього не причетний. В той же час, він повідомив Тижню, що наказ розібрати паркан дав чиновник Шевченківської райдержадміністрації Олександр Малигін. Однак, навіщо це було зроблено і кому це вигідно священик не знає.

«Якби ця забудова була спірною, під знаком запитання, то можна було б щось припускати (кому вигідно – ред.). На даний момент є землевідведення (для цієї відбудови – ред.), є розпорядження і указ про відбудову. Виділені для цього бюджетні кошти. Як можна руйнувати, якщо влада сама збирається відбудовувати?», – каже він.

За словами отця Сергія, на місці відбудови, яка триває уже 16 років, встигли побувати усі президенти, від Кучми до Януковича, й усі обіцяли, що храм буде відновлено. «Про Стрітенську церкву знають всі. Мабуть, ми зараз перебуваємо на тому етапі розвитку держави, коли безумство і маразм повністю будоражать голови деяких наших чиновників», – додав він.

Між тим, віруючи звернулися із заявою до міліції з приводу вкраденого паркану.

Голова постiйної комiсiї Київської міської ради з питань культури та туризму Олександр Бригинець направив відповідний депутатський запит до начальника столичної міліції Олексія Крикуна, повідомляє прес-служба депутата.

Бригинець нагадав, що 26 квітня цього року на Львівській площі вже відбувалась спроба захоплення території, де відбудовується Стрітенська церква: невідомі зламали паркан, спробували засипати виритий для будівництва котлован, парафіяни протестували проти цього, на одного з протестувальників здійснив наїзд технічний транспорт.

Церква Стрітення Господнього, яка після відбудови належатиме УПЦ КП – єдиний храм, закладений в часи Київської Русі, який ще може бути відбудований в Києві, і на відновлення якого рішенням Київради передбачено кошти. Церква була побудована князем Ярославом Мудрим, кілька разів перебудовувалася, доки її не знищили більшовики у 1934 році. Офіційною причиною знесення церкви називають плани тодішньої влади реконструювати площу.

Нагадаємо, цими днями громадські активісти та міліція захищають від забудовників ще одне історичне місце у Києві – Гостинний двір.