НОВИНИ

Громадські активісти відстояли Гостинний двір

Активістам та міліції вдалося захистити Гостинний двір у Києві під час спроби захоплення сьогодні після опівночі. Про це повідомила Тиждень прес-служба голови комісії з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

Як зазначає прес-служба, сьогодні вранці Бригинець особисто побував на місці події, аби перевірити повідомлення про спробу встановити контроль над Гостинним двором, який захищають активісти.

«Захоплення, яке відбулося після опівночі, завдяки наполегливим діям активістів та міліції вдалося відбити. Коли нападники зрозуміли, що їх дії матимуть юридичні наслідки, вони просто втекли через один з бокових виходів. В даний момент кілька захисників Гостинного двору охороняють його і закликають небайдужих киян не сидіти вдома, а приєднуватись до захисту перлини Подолу», - повідомив Бригинець.

Депутат розповів, що він зв’язувався з автором проекту реконструкції у 80-х роках Гостинного двору, який як відомо почали відбудовувати ще на початку ХІХ ст.

«Валентина Шевченко категорично проти тих змін в реконструйованій за її проектом будівлі, які пропонують внести нові власники. Вона разом зі своїми колегами, відомими архітекторами, готує звернення до президента та прем’єр – міністра з вимогою не допустити фактичного знищення шляхом реконструкції унікальної споруди», - зазначив Бригинець.

Як повідомлялося, 27 квітня депутат Київради, голова комісії з питань культури й туризму Олександр Бригинець заявив про початок реконструкції «Укрреставрацією» будівлі Гостинного двору. На його думку, реконструкцію почато незаконно, оскільки на засіданні міськради 26 квітня рішення безпосередньо про землевідведення цієї ділянки не приймалося, а дозвіл на розробку проекту землевпорядження не дає права на проведення будь-яких робіт.

У свою чергу Міністерство культури вважає законним початок реконструкції будівлі Гостинного двору.

26 травня у Гостинному дворі відбулося альтернативне святкування Дня Києва – акція «Право на місто». Активісти виступили за забезпечення права киян на вільний культурний простір і оголосили безстрокову акцію мирного культурного спротиву.

А 29 травня будівельники заварили входи до Гостинного двору, де кияни проводять безстрокову акцію протесту. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.