У Києві міліція вилучила сервери соцмережі «ВКонтакте»

Акценти
27 Червня 2013, 07:19

Він пояснив, що сервери були вилучені для слідчих дій в рамках розслідування ухилення від податків українською компанією. Міліція вважає, що на обладнанні можуть розміщуватися фінансові документи цієї фірми.

Дуров наголосив, що проти «ВКонтакте» жодних звинувачень не висувалося. Самі сервери, за його словами, призначалися для кешування аудіо-та відеоконтенту, щоб прискорити їх завантаження для українських користувачів.

Гендиректор соцмережі Павло Дуров також наголосив, що нічого, крім відео і музики, на вилучених серверах бути не могло.

Він також оприлюднив рішення суду.

Технічний директор «ВКонтакте» також припустив, що вилучення серверів може бути наслідком «якийсь розбірки між якимись українськими телекомунікаційними компаніями». Він не виключив, що міліція вимагатиме від адміністрації соцмережі компенсації за повернення серверів, або, в разі відмови, продасть вилучене обладнання. Кожен вилучений сервер, зазначив Дуров, коштує близько 25 тисяч доларів.

Як відомо, «ВКонтакте» – найбільша російська соцмережа, яка також популярна в країнах колишнього СРСР. Як повідомляло агентство ain.ua з посиланням на дані Liveinternet, в лютому 2013 року в середньому щодоби ресурс відвідувало більше дев'яти мільйонів користувачів з України. Як пояснило керівництво «ВКонтакте», вилучення серверів позначиться на швидкості завантаження медіафайлів в країні, оскільки завантаження буде йти безпосередньо з серверів в Санкт-Петербурзі.

92