НОВИНИ

В Росії вимагають закрити соціальну мережу "Вконтакте"

Найбільшу соціальну мережу на пострадянському просторі "ВКонтакте" вимагають закрити борці з дитячою порнографією. Про це пише газета "Известия".
Обмежити або закрити доступ росіян до популярної соцмережі зажадав рух "Мисливці за головами", який бореться в Росії з педофілами. Лідер руху Сергій Жук попросив зробити це міністра внутрішніх справ РФ Владіміра Колокольцева, якщо його відомство знайде факти протизаконної діяльності. Інтернет-ресурс "ВКонтакте" Жук назвав величезним складом порнографічного відео, у тому числі за участю неповнолітніх.
 
За його словами, наявність дитячого порно на ресурсі не заперечує навіть його засновник Павєл Дуров. При цьому активісти руху підрахували, що в соцмережі зареєстровано більше 7 млн російських підлітків. Варто зазначити, що під тим же приводом Держдума 13 липня в другому і третьому (остаточному читанні) прийняла закон про введення чорного списку для сайтів, в тому числі за пропаганду дитячого порно.
 
Тим часом ініціативу руху, який вимагає закрити соцмережу "ВКонтакте", схвалили представники Російської православної церкви. На думку протоієрея Всеволода Чапліна, всі підстави припинити розповсюдження дитячої порнографії є ​​ще до набрання чинності поправок до закону. За виключення дитячого порно із загального доступу і керівництво Союзу десантників Росії.
 
За даними на січень 2012 року щоденна аудиторія "ВКонтакте" становить більше 35 млн людей.
 
Як повідомлялося, за заборону або обмеження доступу до соціальних мереж свого часу виступала Велика Британія. Так, у серпні 2011 року британські парламентарі вимагали від представників основних соціальних мереж блокувати доступ користувачів під час масових заворушень, які в той час спостерігалися в країні. Тоді ж суд англійського міста Честер засудив до чотирьох років в'язниці двох молодих людей за заклики до насильства в соціальній мережі Facebook під час недавніх вуличних безладів в Британії.
 
Нагадаємо, Україна входить до п’ятірки країн, інтернет-користувачі яких найактивніше вдвідують соціальні мережі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.