«Коли ми говоримо про багато сигналів і багато порушень, ми забуваємо, що коли питання доходить до того, щоб люди, конкретно, не просто сигналили, про те, що їх примушують, а щоб написали заяву в правоохоронні органи, таких людей знаходиться буквально одиниці, потрібно звертатися особисто», – пояснив Тесленко.
За його словами, в КВУ працює в офісі гаряча лінія, на яку дзвонять громадяни і повідомляють про ті, чи інші речі, які вони вважають, що є порушенням під час виборчої компанії.
«І коли ти просиш, якісь речі, які можуть бути цікаві для правоохоронних органів України їм повідомити, вони кажуть – повідомляйте самі. Ми кажемо, називайте прізвища, давайте напишемо заяву, ми будемо про це повідомляти – 99% людей взагалі відмовляються говорити про те, що вони будуть фігурувати десь в заявах про ці порушення», – заявив заступник голови КВУ.
Як повідомлялось, в інтерв’ю Тиждень.ua голова Комітету виборців України Олександр Черненко заявив, що наразі в Україні дуже важко в суді довести пряму причетність кандидата до підкупу виборців, бо переважно він здійснюється через благодійні фонди чи представників кандидата. Крім того, на думку Чернетка навряд чи правоохоронці порушать якісь серйозні справи, оскільки «існує кругова порука, і підкупом грішать всі, хто має для цього можливості».
Нагадаємо, начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян Генпрокуратури Роман Романчук нещодавно пояснив, що прокуратура відмовляє у відкритті кримінальних справ щодо порушення виборчого законодавства, оскільки «згідно з вимогами закону, не здійснює нагляду за додержанням виборчого законодавства», а лише приймає колегіальнe постановe про «направлення скарги і матеріалів до правоохоронних органів для надання оцінки».
Читайте також: Царство адмінресурсу