НОВИНИ

Прокуратура пояснює, що виборчі порушення не в її компетенції

Органами прокуратури відмовлено у відкритті п’яти кримінальних справ щодо порушення виборчого законодавства. Про це повідомив начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян Генпрокуратури Роман Романчук в ефірі 5 каналу.

"Прокуратура, згідно з вимогами закону, не здійснює нагляду за додержанням виборчого законодавства. Наша роль, як і інших правоохоронних органів, вона можлива лише в тому випадку, якщо на засіданні ЦВК, або інших виборчих комісій, приймається колегіальна постанова про направлення і скарги відповідної і матеріалів до правоохоронних органів для надання оцінки", - зазначив він.

"На даний час органами прокуратури не порушено жодної кримінальної справи за фактами порушень виборчих прав громадян", - уточнив представник ГПУ.

При цьому Романчук заявив, що "за фактами оприлюднень (інформації про порушення на виборах) кримінальні справи не порушуються".

"За фактами оприлюднень приймаються рішення в порядку статті 97 КПК. Таких рішень може бути три види, юристам вони відомі: це відмова в порушенні кримінальної справи, порушення кримінальної справи або направлення матеріалів для їх перевірки за підвідомчістю до інших правоохоронних органів", - уточнив він.

"На даний час органами прокуратури, за результатами розгляду скарг, які надійшли до нас, прийнято п’ять рішень (постанов) про відмову в порушенні кримінальної справи", - зазначив представник прокуратури.

Нагадаємо, раніше заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера поскаржився на відсутність реакції Генеральної прокуратури на звернення ЦВК щодо масових змін виборцями місця голосування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.