У Криму пройшли акції на підтримку і проти мовного закону

7 Липня 2012, 15:23

Акція, що пройшла біля будівлі Верховної Ради Криму на підтримку закону з вимогою його підписати, була організована кримською організацією Партією регіонів. У ній взяли участь близько 200 осіб.

У руках люди тримали партійні прапори і плакати: "Хочу читати Пушкіна російською мовою!", "Литвин – зрадник народу".

Після закінчення акції її учасники пройшли від Верховної Ради Криму до будівлі представництва президента в Криму з тим, щоб передати звернення до президента з проханням якомога швидше підписати закон про мови.

У той же час, біля представництва президента в Криму проводилася ще одна акція "За єдність України", організована громадською організацією "Кримський центр ділового співробітництва Український дім Сімферополя". Її учасники вимагали від голови Верховної Ради Володимира Литвина не підписувати закон. Вони також закликали не підписувати даний закон президента Віктора Януковича.

Відповідні звернення учасники акції передали до представництва президента України.

У даній акції взяли участь близько 20 осіб. Вона планувалася, як мітинг. Однак, оскільки за позовом Сімферопольського міського виконкому суд заборонив проведення мітингу, дана акція пройшла у формі зустрічі з депутатом Верховної Ради Криму від фракції "Курултай РУХ" Леонідом Пілунським.

В руках учасники акції тримали численні державні прапори і плакати: "Янукович, будь президентом України, а не намісником Москви!".

Поруч з даною акцією близько 20 осіб, що назвалися кримськими партизанами, спробували перешкодити проведенню заходу. Вони кричали: "Ганьба!", Тримали плакати: "Банду – геть!", А також "Гламурна опозиція, поверни народу награбовані гроші!" і кидали в учасників акції "За єдність України" яйцями.

Після того, як до будівлі представництва президента підійшли учасники кримської організації Партії регіонів, міліція змушена була створити кордони між учасниками всіх акцій.

Однак, правопорушень зафіксовано не було, незабаром мітинги розійшлися.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила закон про основи державної мовної політики. Він передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Литвин раніше заявив, що закон про принципи державної мовної політики не може бути направлений на підпис президенту, оскільки він був прийнятий з масою порушень.