У Криму порушили справу проти двох міліціонерів за катування затриманого

5 Березня 2012, 22:32

За інформацією прокуратури Криму, підозрювані – співробітники одного з райвідділів міліції – затримані.

Їх підозрюють у застосуванні тортур, щоб «вибити» із затриманого зізнання у скоєнні злочину.

Справа порушена за ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 146 і ч. 1 ст. 127 Кримінального кодексу України – «перевищення службових повноважень, яке призвело до тяжких наслідків», «позбавлення людини свободи» і «катування».

Як повіломлялось, комісар Ради Європи з прав людини Томас Гаммарберг вважає, що покращення ситуації із проблемами в міліції в Україні за останні роки не відбулося.

 «Можу констатувати, що зараз проблеми Україна схожі з тими, що я бачив кілька років тому. Схоже, що достатнього поліпшення не відбулося. Звучать ті ж звинувачення на адресу міліції. Жертві міліціонера важко домогтися порушення справи і дуже важко притягнути його до відповідальності», – зазначив Хаммарберг.

Нагадаємо, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів вважає, що рівень насилля і невиправданої жорстокості поміж працівників МВС в Україні невпинно зростає, і відвідування міліцейських відділків стало для громадян смертельно небезпечним.

У листопаді минулого року Комітет із запобігання тортурам і нелюдяному або деградуючому ставленню або покаранню Ради Європи висловив занепокоєння відсутністю прогресу в сфері ставлення до ув’язнених в Україні.