За словами речника, угода передбачає, що сторони можуть вийти з неї з попередженням за один рік.
При цьому він не уточнив, чи означатиме дальша чинність угоди, що будуть можливі й нові усиновлення.
Як припускають, на цей час на різних стадіях процесу усиновлення дітей із Росії перебувало приблизно тисячі родин зі США.
Як відомо, з 1 січня в Росії набув чинності закон, який передбачає заборону для громадян США усиновлювати російських дітей.
Документ також передбачає санкції щодо американців, які скоїли злочини проти росіян або підозрюються в причетності до порушення прав і свобод людини. Крім того, закон забороняє американським громадянам бути членом будь-якої неурядової організації, «що бере участь у політичній діяльності в Росії».
Цей документ неофіційно називають «законом Діми Яковлєва» за ім’ям російського хлопчика, усиновленого у США і загиблого там у 2008 році.
Російський закон є відповіддю на нещодавно ухвалений у США «акт Магнітського». Американський закон названий за ім’ям російського юриста Сєргєя Магнітского, який викривав корупцію на високих рівнях у Росії і загинув у слідчому ізоляторі. Закон передбачає санкції проти тих російських чиновників, яких у США вважають порушниками прав людини.