НОВИНИ

Американський експерт: Нападами на Вашингтон, лідер Кремля відволікає увагу від власних репресій

2013 рік може ознаменуватися початком епохи нових конфронтацій між США та Росією. Про це в черговому числі «Українського Тижня» пише старший співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень (США) Януш Бугайські.

«Нападаючи на Вашингтон, лідер Кремля намагається відволікти увагу від власної дедалі більш репресивної політики. Це нагадує радянські часи, коли провали системи проектували на західні країни, звинувачуючи їх у ще більших зловживаннях та гріхах», – пише він.

Крім того, як зазначає автор, Путін намагається продемонструвати російській громадськості, що захищає національні інтереси, тоді як його популярність падає, а легітимність його влади – опиняється під сумнівом.

«США залишаються вічним цапом-відбувайлом для Кремля, і 2013 рік стане випробувальним у двосторонніх відносинах. У справі антиамериканської атаки й істерії є масштабний внутрішній вимір. Влада збирається закрити всі політичні організації, фінансовані зі Сполучених Штатів. Путін звинувачує Вашингтон у спонсоруванні минулорічної хвилі антиурядових протестів, тоді як держсекретар Гілларі Клінтон відкрито критикувала обмеження простору для громадських активістів і політичних свобод у Росії», – зазначив Бугайські.

Прогнози стосовно відносин між Росією і США у 2013 році читайте у статті «Ефект Маґнітского» у №52 «Українського Тижня»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.