"Ми вважаємо, що Україна сама визначає той статус, який для неї є найбільш підходящим: чи буде Україна далі проводити переговори з Європейським союзом про зону вільної торгівлі, або буде шукати більш тісних економічних зв'язків з Росією", – заявив Шувалов.
"Ми підтримаємо будь-яке рішення України", – підкреслив перший віце-прем'єр.
"Але те, що ми спостерігаємо в останні тижні, українська сторона нам пропонує більш поглиблений промисловий трек, серйозні промислові коопераційні зв'язки", – зазначив Шувалов.
Він нагадав, що нещодавно віце-прем'єр Дмітрій Рогозін відвідав Україну.
"Він (Рогозін) побував на великій кількості підприємств в різних регіонах, і сьогодні ми маємо пропозиції від української сторони займатися серйозно промислової кооперацією", – вказав перший віце-прем'єр.
"У кожному разі, яким би не було рішення України, ми повинні відповідально ставитися до цієї країни. Для нас це серйозний партнер. І все, що стосується промислової кооперації, ми будемо в будь-якому випадку підтримувати – у високотехнологічних галузях, у виробництві ракет, двигунів, авіаційної техніки і багато інших галузей, які становлять для нас інтерес", – сказав Шувалов.
Він знову підтвердив, що Україна не зможе приєднатися до Митного союзу в якомусь особливому статусі.
"Неможливо увійти до Митного союзу в якомусь спеціальному форматі, що неповного членства, а якогось спеціального формату, який Україна для себе шукала", – підкреслив Шувалов.
Окрім того, він заявив, що Росія у переговорах з Україною щодо митних питань діяла жорстко.
«Тут не зовсім ясна Америці позиція Росії. Іноді це представляється як організований тиск з боку Росії для того, щоб Україна не підписувала відповідну угоду», – сказав Шувалов.
Він повідомив також, що Москва при введенні митних обмежень діяла винятково в межах права.
«І до того, як виявляти цю твердість, ми відверто і послідовно працювали з українською стороною і попереджали наших європейських партнерів, що отримати те, що вони хочуть, в такому вигляді неможливо», – додав
Шувалов.
За його словами, Росія має право на введення захисних заходів та єдиного митного тарифу згідно з угодою про зону вільної торгівлі з СНД.