НОВИНИ

В Україні хочуть повторити російський сценарій з "іноземними" агентами?

Сімферопольські активісти хочуть написати звернення до президента Віктора Януковича з вимогою прийняття закону про діяльність "іноземних агентів" в Україні. Про це повідомляють активісти Георгій Чорний і Валерій Хоменко.

«У понеділок 9 грудня о 13:00 біля будівлі Адміністрації президента відбудеться акція "За зміцнення суверенітету України". Представники громадських рухів "Народно-визвольний рух", "Союз громадян України", "Опір" виступлять проти повторення сценарію" помаранчевої революції", а також засилля "агентів іноземного впливу" в Україні», – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, під час заходу буде підписано звернення до президента Віктора Януковича з вимогою прийняття закону про діяльність "іноземних агентів" і додання організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, статусу іноземних агентів.

«Іноземний агент (зарубіжний представник ) - це особи або організації, що займаються внутрішньополітичної діяльністю за дорученням іноземної держави. У ряді країн на діяльність зазначених агентів накладаються обмеження», –  йдеться у повідомленні.

Згідно з даними, активіст Валерій Хоменко, наближений до організації «Український вибір».

Як повідомлялось, у липні президент Росії Владімір Путін підписав федеральний закон "Про внесення змін до окремих законодавчих актів РФ в частині регулювання діяльності некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента". Законопроект викликав різку критику з боку російських правозахисників, громадських активістів, а також світової громадськості.

Співавтор законопроекту, депутат-єдинорос Олександр Сидякін повідомив раніше, що політичною діяльністю в Росії займаються приблизно 100 некомерційних організацій.

Винахід терміну "агенти впливу" приписується Юрію Андропову. Формулювання відкривало широкий простір для довільних оцінок, фактично дозволяючи оголосити "агентом", з усіма витікаючими наслідками, будь-кого, чиє уявлення про благо країни відрізнялося від поглядів КДБ.