На питання про дії Росії у випадку, якщо Україна не підпише угоду з ЄС, Сєргєй Глазєв відповів, що планується розширення кооперації в ракетно-космічній сфері, в атомному машинобудуванні, в авіаційній промисловості. Зокрема він згадав про спільні авіапроекти Ан -124, Ан -140, Ан -148.
«Ракетно-космічний комплекс, безсумнівно, має гігантські перспективи; в атомній сфері планується створення в Україні найпотужнішого виробництва, замкнутого паливного циклу для атомної енергетики, країна сама зможе виробляти тепловиділяючі елементи для своїх атомних електростанцій за допомогою російських технологій», – сказав Глазьєва.
«Це всі проекти на десятки мільярдів доларів, які істотно піднімають можливості української економіки, роблять її більш диверсифікованою, наукомісткої і стійкою», – додав він.
В той же час, як сказав Глазьєв, у випадку підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Росія намагатися зберегти центри економічної активності та виробництва, які потрібні для кооперації, та буде прагнути утримати технології, що були спільно розроблені.
«Діятиме режим максимального сприяння з перенесення технологій і навіть виробництв до Росії, що ми вже спостерігаємо в прикордонних регіонах і навіть у Москві, де великі українські промисловці прагнуть створити опорні точки для збірки своїх товарів. Інтеграція буде набувати характеру порятунку цієї частини українського науково-технічного потенціалу, який необхідний нам для підтримки виробництва складних продуктів», – сказав Глазьєв.
Він підкреслив, що ці заходи будуть поєднуватися з політикою заміщення імпорту українських товарів, «в міру того як європейська конкуренція буде знищувати українських товаровиробників». «Процес буде розтягнутий років на п'ятнадцять, але Україні він не дає перспектив розвитку, тому що всі нові виробництва і технології будуть в цьому випадку розвиватися в Росії», – сказав радник російського президента.
В той же час він висловив переконання, що всі українські товаровиробники зацікавлені в приєднанні країни до Митного союзу. « Яку б галузь ви не взяли, поспілкувавшись з хазяйновитими керівниками, навіть на Західній Україні, ви легко зрозумієте, що вони все за МС. Їх просто ніхто не питав», – сказав Глазьєв.
«Зняття митних бар'єрів дає потужний ефект зростання взаємної торгівлі. Так, відрадно було бачити, як після зняття контролю на російсько-казахстанському кордоні обсяг торгівлі за два роки у нас виріс майже в два рази. Такого ж ефекту ми очікуємо від участі України в інтеграційному процесі, він буде більш потужним і довгостроковим, тому що Україна – найбільш розвинена частина нашого спільного економічного простору», – сказав Глазьєв, додавши, що Росія розглядає Україну як «природну частину євразійського інтеграційного процесу».