У Кремлі готові розглянути прохання Сноудена про громадянство

19 Липня 2013, 23:57

На запитання, чи розглядатиметься звернення Сноудена, якщо він подасть відповідну заяву, Пєсков відповів: "Будь-яке звернення будь-якої людини за громадянством буде розглянуте".

Він зазначив, що йому не відомо про бажання Сноудена звернутися за отриманням російського громадянства.

Нагадаємо, 17 липня колишній співробітник спецслужб США Едвард Сноуден, який вже третій тиждень перебуває в транзитній зоні московського аеропорту «Шереметьєво», офіційно звернувся до Федеральної міграційної служби Росії з проханням про тимчасовий притулок.

Президент РФ Владімір Путін заявив, що Сноуден може отримати в РФ притулок лише за умови, що він не буде своїми діями завдавати шкоди інтересам США.

Раніше низка країн Латинської Америки, зокрема Венесуела, Болівія та Нікарагуа, заявили, що готові надати притулок колишньому агенту ЦРУ Сноудену. Рішення цих країн підтримала й Куба.

Згодом представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами.

Журналіст газети «The Guardian» Глен Грінвальд, який першим опублікував «одкровення» Сноудена вважає, що у екс-агента ЦРУ є «достатньо інформації для того, щоб заподіяти американському уряду найбільшої шкоди в історії США».

30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті. З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу. Члени ЄС звернулися до США з вимогою надати пояснення щодо цих повідомлень. Представник офісу директора нацрозвідки Сполучених Штатів заявив, що його країна готова обговорити таку інформацію.

Десять європейських країн відмовили Сноудену в наданні притулку.