У Конгресі США одноголосно ухвалили резолюцію проти запрошення Росії на саміти G7

31 Жовтня 2019, 09:35

У Палаті представників Конгресу США одноголосо прийняли резолюцію проти запрошення Російської Федерації на саміти країн "Великої сімки". Про це 30 жовтня йдеться на сайті автора резолюції – члена Демократичної партії від штату Нью-Джерсі Альбіо Сайреса.

 

"Коли Росію після її агресивних дій в Україні виключили в 2014 році з «Групи восьми», країни, які там залишилися, погодили ряд умов, які мають бути дотриманими для того, щоб Росії дозволили брати участь в майбутніх самітах G8. Росія не виконала жодної з цих умов і стала виявляти ще більшу агресію в Україні та підривати демократію в інших країнах, включаючи США", – заявив конгресмен.

Албіо Сайрес представив резолюцію, що передбачає заборону на участь Росії в самітах "Великої сімки", ще в серпні цього року, після того, як президент США Дональд Трамп заявив про своє бажання запросити Володимира Путіна на наступний саміт G7. Окрім того, у резолюції висловлюється підтримка України та засуджуються дії Москви.

 

Як повідомляли ЗМІ, 20 серпня президенти США  і Франції Трамп і Макрон у телефонній розмові домовилися, що вони хочуть запросити Росію до участі у саміті країн "Великої сімки" в 2020 році. 

 

Після того, 21 серпня, президент США Дональд Трамп повторно заявив, що підтримує повернення Росії до складу G8 ("Великої вісімки"). 

 

Водночас лідери Німеччини, Франції і Великої Британії відкинули пропозицію Трампа повернути Росію до "Великої сімки" (G7).

 

Нагадаємо, після анексії Криму у 2014 році, членство Росії в G8 було призупинено