У Конгресі розсекретили доповідь щодо втручання РФ у вибори США

27 Квітня 2018, 18:15

Комітет палати представників Конгресу США розсекретив частину доповіді щодо справу про втручання РФ у вибори президента США. Відповідний документ опублікований на сайті відомства.

 

Як зазначається, на понад 200 сторінках документа містяться твердження про те, що Росія з 2015 року вела кампанію по підриву президентських виборів США, зокрема, Москва втручалася у вибори за допомогою кібертатак, соціальних мереж, посередників та державних ЗМІ.

 

Водночас доказів зв'язку між передвиборним штабом Дональда Трампа і російським урядом комітет не знайшов. Так, у документі зазначено, що Росія може продовжити підрив західних демократій, підігріваючи соціальні проблеми і політичну нестабільність у світі.

 

Документ був прийнятий 22 березня і підписаний головою комітету Девіном Нюнесом.

 

Крім того, на нову доповідь уже відреагував Трамп.

 

"Опублікований звіт комітету з розвідки: "Немає доказів", що кампанія Трампа "змовилась, скоординувалась з Росією". Кампанія Клінтон заплатила за "Опозиційне дослідження", отримане від Росії", – написав він.

 

Як повідомлялося 24 квітня, офіційний представник Департаменту національної безпеки Сполучених Штатів Америки (Department of Homeland Security, DHS) Жанетт Манфра заявила, що в 21 штаті було підтверджено хакерське втручання з боку Росії у період президентських виборів у США 2016 року.

 

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

 

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.