НОВИНИ

Департамент нацбезпеки США підтвердив, що цілями хакерів РФ на виборах став 21 штат

Зазначається, що кіберзлочинці скоріш за все намагалися розвідати слабкі місця американських систем, аніж їх зламати.
Офіційний представник Департаменту національної безпеки Сполучених Штатів Америки (Department of Homeland Security, DHS) Жанетт Манфра заявила, що в 21 штаті було підтверджено хакерське втручання з боку Росії у період президентських виборів у США 2016 року.Про це повідомляє видання The Hill.
 
 
Зазначається, що дана заява позучала під час слухань в Комітеті Сенату США з питань внутрішньої безпеки.

 

"Департамент має достатньо "видимих" підстав, щоб підтвердити активність, яка охоплювала 21 штат, що підтвердили сенсори у державних системах, а також інформація, надана розвідувальним співтовариством", - відзначила вона.

 

За її словами, кіберзлочинці скоріш за все намагалися розвідати слабкі місця американських систем, аніж їх зламати.

 

Наголошується, що фактично було порушено лише невелику кількість державних систем.

 

Крім того, вона додала, що департамент прийняв "агресивну позицію", щоб запобігти втручанням у хід майбутніх виборів.

 

Нагадаємо, 10 березня хакери, які здійснили кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, також вели полювання за документами щодо України та тих, що стосуються переговорів Європейського Союзу з Великою Британією про Brexit. 

 

2 березня стало відомо, що німецький аналітичний центр SWP став жертвоюросійських хакерів. Атаки на SWP почалися у грудні 2016 року, а за операцією стояла російська хакерська група APT28, відома також як Fancy Bear або Sofacy Group. Скоріш за все це було зроблено за допомогою шкідливого програмного забезпечення, яким було заражено смартфон одного з делегатів комітету, коли той перебував у московському готелі і користувався готельним wi-fi.

 

Як повідомлялось, 28 лютого стало відомо, що група хакерів Fancy Bear (APT28), діяльність якої пов'язують з Росією, здійснила кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, впровадивши шкідливе програмне забезпечення.  За інформацією німецького агентства dpa, хакери, ймовірно, розмістили шкідливе програмне забезпечення в ключовій урядовій мережі. Працівники служби безпеки виявили слід атаки в грудні 2017 року. У МЗС Німеччини підтвердили цю інформацію. За даними ЗМІ, унаслідок атаки хакерам вдалося проникнути в так звану "Інформаційну мережу Берлін-Бонн" (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, а також Бундестагом та Бундесратом.