У колонії заявили, що екс-командир “Торнадо” Онищенко має тілесні ушкодження

15 Серпня 2018, 21:15

Білоцерківська виправна колонія повідомила, що колишній командир роти "Торнадо" Руслан Онищенко, якого доставили 9 серпня з Лук'янівського СІЗО, має ознаками тілесних ушкоджень. Про це повідомив начальник колонії Євгеній Поночовний.

 

"Стан був його задовільний, просто на ньому під час огляду лікарем були виявлені на обличчі ознаки тілесних пошкоджень. У зв’язку з цим було повідомлено білоцерківський відділ поліції, викликано слідчо-оперативну групу, яка зафіксувала дану подію для подальшої перевірки", – заявив Поночовний.

 

За його словами, Онищенка оглянув фельдшер, медики надали необхідну допомогу, і скарг на дії працівників колонії у нього немає.

 

Водночас адвокат екс-бійця "Торнадо" Сергій Крижанівський заявив, що Онищенка били під час етапування до Білої Церкви.

 

"У нього гематоми під очима, крововиливи в праве і ліве око, в нього садна на щелепах", – повідомив він.

 

Адвокат також додав, що в Онищенка синці на зап’ястях та ушкоджена нога.

 

Нагадаємо, 9 серпня засуджені бійці батальйону "Торнадо" влаштували збройний опір у Лук'янівському СІЗО. За даним фактом військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців роти «Торнадо».  У рамках провадження було проведено обшук в зазначеному місці попереднього ув’язнення, у ході якого виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, а також заборонені предмети, в тому числі зброю – від саморобних вибухових пакетів до холодної зброї. 

 

10 серпня у Мін'юсті повідомили, що проти двох працівників Лук'янівського СІЗО відкрили справу за допомогу колишнім бійцям спецроти "Торнадо". 

 

13 серпня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що найближчим часом будуть прийняті жорсткі адміністративні рішення щодо працівників Лук'янівського СІЗО в рамках справи щодо бунту екс-бійців роти "Торнадо" у слідчому ізоляторі.

 

14 серпня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Лук’янівському СІЗО зустрілася із колишніми бійцями роти "Торнадо", щоб перевірти обставин конфлікту, який стався 9 серпня.