У КНДР може розпочатись боротьба за вплив на Кім Чен Ина

20 Грудня 2011, 18:00

Автор зазначає, що Кім Чен Ин, швидше за все, відразу не отримає повного контролю над кермом КНДР через його молодість і недосвідченість у керівництві.

Тому протягом року Північна Корея буде під фактичним контролем його дядька Чан Сон Тека, двоюрідного брата Кім Чен Іра і верхівки Трудової партії Кореї (ТПК), яка є правлячою партією з КНДР з 1946 року.

Чан Сон Тек може на цей час розділити реальну владу з членом державного комітету оборони Кім Ок, удовою Кім Чен Іра, поки Кім Чен Ин не буде затверджений на посаду голови Трудової партії Кореї.

«Питання лише в тому, наскільки довго затягнеться це політичне регентство?», – запитує автор.

Він додає, що «якщо на бік Чан Сон Тека стануть впливові спецслужби Північної Кореї, перестарілі керівники яких закономірно побоюються чисток у своїх рядах, то боротьба за владу у КНДР може набути досить жорстких форм».

Як пише автор, послабити владну роль Кім Чен Ина можуть і негативні економічні фактори, що діють у КНДР.

Швидше за все, молодий правитель спиратиметься на підтримку армії Північної Кореї, закладену ще його батьком. Він, зокрема, здатен гарантувати їм збереження їхніх високих посад.

Автор наголошує, що Кім Чен Ин, на відміну від своїх попередників, здобув освіту в Швейцарії, вільно володіє англійською і німецькою мовами. І як би його не намагалися ізолювати від зовнішнього світу від зовнішнього світу, різницю він чудово бачив. Тому, вважає автор, «під час правління Кіма ІІІ, якщо воно стане достатньо тривалим, КНДР не зможе залишатися в такому же стані, як вона була в часи його батька Кім Чен Іра чи діда Кім Ір Сена».

Детальніше читайте тут.

Нагадаємо, Кім Чен Ір помер в 17 грудня цього року у поїзді у віці 69 років «від фізичної і психічної перевтоми».