У КМДА показали, як виглядатиме Національний музей Голодомору під “Свічкою Пам’яті”

1 Серпня 2017, 10:42

У Києві представили ескізний проект будівництва Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору в Україні на вулиці Лаврській 3, під пам’ятним знаком "Свіча Пам’яті". Про це повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації.

«Спорудження Меморіального комплексу передбачалось у дві черги. У 2008-му реалізована лише перша черга  – меморіальна. А музейної немає і досі. Сьогодні ми проводимо консультативний розгляд коригування ескізного проекту. Ми розуміємо надважливість цього проекту національного значення, оскільки місія Меморіалу – говорити про безцінність людського життя та застерегти від повторення подібних масових злочинів», – розповів заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

Він зазначив, що споруда Музею повинна максимально вписуватися в ландшафт київських гір, оскільки проектуватиметься на території, що віднесена до буферної зони об’єкту ЮНЕСКО. Наразі Центр Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поінформовано Міністерством культури про заплановані містобудівні перетворення, очікується відповідь.

Повідомляється, що музей збудують відповідно до всіх сучасних канонів.

"Він буде знаходитися у підземній частині Пам’ятного знаку «Свіча Пам’яті», куди відвідувачі зможуть потрапити сходами. Загалом будівля Національного музею складатиметься із двох частин: музею Голодомору та виставкового центру, де будуть проходити виставки експозицій. Комплекс надаватиме максимально повну інформацію про цю трагічну сторінку історії нашої держави", – йдеться у повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, уперше в Україні створюють електронну базу свідчень жертв Голодомору 1932-1933 років. Організатори хочуть показати історії родин, які пройшли через Голодомор. За даними демографів, у 1932-33 роках від голоду померло близько 4 мільйонів осіб.