У КМДА пояснили, навіщо оточили риштуванням пам’ятник Щорсу

23 Серпня 2016, 20:29

Пам'ятник Миколі Щорсу в центрі Києва огороджений, щоб уникнути самовільного демонтажу активістами, а будівельне риштування навколо нього звели для огляду та замірів в рамках підготовки до демонтажу силами Київської міської державної адміністрації. Про це заявив радник міського голови Києва Дмитро Білоцерковець.

"З огляду на, що може бути спроба самовільного демонтажу, ми захистили пам'ятник. Крім того, у нас вже розроблений проект демонтажу", – повідомив він.

За його словами, КМДА наразі чекає остаточного рішення від Міністерства культури з питання демонтажу пам'ятника, після чого зможе підготувати відповідний проект за два тижні.

"Як тільки Міністерство культури підтвердить, що пам'ятник підлягає демонтажу, Київська міська адміністрація буде готова в середині вересня демонтувати його своїми силами. Для того, щоб зробити проект демонтажу, нам необхідно близько двох тижнів", – повідомив радник мера.

Він розповів, що будівельне риштування, яке з'явилося навколо пам'ятника, було встановлене з ініціативи Шевченківської районної державної адміністрації. За словами Білоцерковця, це необхідно для того, щоб провести повний огляд монумента і виміри, необхідні для того, щоб визначити, яким чином і якими засобами демонтувати пам'ятник.

Нагадаємо, пам'ятник Миколі Щорсу, який підлягає демонтажу за законом про декомунізацію, обнесли будівельним риштуванням, на якому з боку площі Перемоги розмістили прапор України.

30 червня активісти низки організацій (зокрема, ОУН та «Правий сектор» – ред.) зібралися демонтувати пам’ятник Миколі Щорсу, встановлений на перетині вулиці Симона Петлюри та бульвару Тараса Шевченка у центрі Києва, але його оточила поліція, тому акцію вирішили відкласти до Дня Незалежності. Згодом у КМДА заявили, що пам'ятник Щорсу внесений до переліку об'єктів, що підлягають демонтажу, але наразі він перебуває в Реєстрі об'єктів культурної спадщини національного значення. У Кличка пообіцяли владнати всі формальності і до Дня Незалежності демонтувати монумент. Рух ОУН повідомив КМДА, що 24 серпня о 15:00 розпочне демонтувати пам'ятник самостійно.

Інститут національної пам'яті нагадав, що Микола Щорс не тільки брав активну участь в бойових діях проти українських військ в 1918-1919 рр., а й обіймав посаду військового коменданта міста Києва (лютий 1918 г.) і несе відповідальність за військові злочини більшовиків проти цивільного населення української столиці. Врешті Щорс загинув 30 серпня 1919 року в боях саме з армією, яка боролася за незалежність України.