НОВИНИ

У Кличка пояснили, чому зараз не варто зносити пам'ятник Щорсу

Міська влада обіцяє демонтувати монумент до Дня Незалежності.

Пам'ятник Миколі Щорсу, встановлений на бульварі Тараса Шевченка в центрі Києва, внесений до переліку об'єктів, що підлягають демонтажу, але наразі він перебуває в Реєстрі об'єктів культурної спадщини національного значення. Про це повідомили в прес-службі КМДА.

"Пам'ятник Миколі Щорсу, безумовно, буде демонтований і перенесений в майбутній музей декомунізації, після його створення Київрадою. Проте поки цей пам'ятник захищений законом. Згідно з чинною постановою Кабміну №928 від 3 вересня 2009 року монумент внесений до Реєстру об'єктів культурної спадщини національного значення. Щойно Міністерство культури змінить статус пам'ятника - ми його демонтуємо", - заявив перший заступник голови міськадміністрації Геннадій Пліс. Він також закликав громадськість утриматися від "вандального" способу знесення монумента і дочекатися цивілізованого демонтажу.

У КМДА сподіваються, що всі формальності буде виконано незабаром, і до Дня Незалежності пам'ятник перемістять з бульвару Тараса Шевченка.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 30 червня активісти низки організацій (зокрема, ОУН та «Правий сектор» - ред.) зібралися демонтувати пам’ятник Миколі Щорсу, встановлений на перетині вулиць Симона Петлюри та Тараса Шевченка у центрі Києва.

Станом на травень у Кличка повідомили, що в столиці залишилося декомунізувати п'ять пам'ятників: пам’ятник чекістам, огорожу на мосту Патона, стінку на метро «Театральна», Батьківщину-Матір та пам’ятник Щорсу. Монумент чекістам на площі Либідській остаточно демонтували 29 травня. За словами радника Кличка Дмитра Білоцерковця, ситуація з Щорсом ускладнюється тим, що «у нього суперечлива біографія».