«Партія регіонів із своїми вірними соратниками комуністами продемонстрували, що заради того, аби поділити гроші з Держбюджету, протягнути корупційні закони, вони готові голосувати за них будь де. 4 квітня зачинилися в залі на Банковій. Могли ще корабель найняти і піти по Дніпру, щоб опозиція і журналісти не намагалися увірватися, або на «Хюндаї» проїхатися. Підписавши ухвалені з порушенням закону і регламенту документи, Володимир Рибак узяв на себе повну відповідальність за знищення парламентаризму і поглиблення політичної кризи», – підкреслив Ковальчук.
В УДАРі також зазначають, що минулого тижня Віталій Кличко звернувся до голови Верховної Ради та врезидента з вимогою не підписувати нелегітимні «закони», нібито ухвалені за межами парламенту.
Кличко наголосив, що легітимізація виїзного засідання і підписання ухвалених на ньому документів та виконання цих “законів” має тлумачитися як протиправні дії, спрямовані на перевищення повноважень та узурпацію влади групою осіб.
«Поставивши свій підпис під незаконними «законами» спікер Рибак виконав волю президента Януковича. Але, відповідати за це кожному з них доведеться особисто. Безболісно і безнаказано знищити парламент і змінити політичну систему в країні владі не вдасться. Виходом з нинішньої політичної кризи повинні стати дострокові президентські і парламентські вибори. Країні не потрібна влада, яка знищує державу і державність”, – йдеться в заяві партії УДАР.
Як повідомлялось, 8 квітня спікер Верховної Ради Володимир Рибак підписав чотири законопроекти, прийняті під час засідання депутатів більшості у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій 4 квітня.
Серед них проект закону про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо визначення деяких доходів бюджету, а також законпроект про зміни до додатку № 3 закону про бюджет на 2013 щодо функціонування Міністерства доходів і зборів та Державної служби з надзвичайних ситуацій, якийпередбачається виділити відомствам відповідно 5,88 млрд грн та 1,72млрд. грн.
Нагадаємо, 4 квітня депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних провели "виїзне засідання" Верховної Ради у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій.Депутати проголосували за 22 закони – деякі з них були прийняті в першому читанні, деякі – в остаточній редакції.
В опозиції вимагають переголосування у сесійній залі ВР прийнятий більшістю законів. У ПР з цим не погоджуються.