У Харкові Порошенко зустрівся з президентом Польщі

13 Грудня 2017, 13:05

У Харкові в середу, 13 грудня, президент України Петро Порошенко зустрівся з посольським колегою Анджнеєм Дудою. Про це Порошенко написав на свої сторінці Facebook.

Він також повідомив, що разом з президентом Польщі вшанували жертв НКВС (Народного комісаріату внутрішніх справ), розстріляних у 1937-1938 роках, які поховані на кладовищі жертв тоталітаризму в селі П'ятихатки.

Зазначимо, що Дуда прибув в Україну з офіційним візитом.

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда відвідає Україну 13 грудня, щоб зустрітися з президентом Петром Порошенком та спостерігачами ОБСЄ. Основною темою переговорів буде політика безпеки в контексті ситуації на сході України.

Зазначимо, що візит Дуди відбуватиметься на тлі загострення українсько-польських відносин. Раніше глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський не радив Дуді здійснювати візит в Україну через "складну ситуацію" у відносинах з Україною.

Як повідомлялось, Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету Президентів України та Польщі через заяви польських політиків. Згодом глава кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський позитивно сприйняв пропозицію української сторони у справі проведення найближчим часом зустрічі Консультативного комітету президентів Польщі та України. 

Нагадаємо, 6 листопада віце-консул Польщі Марек Запур заявив, що Української держави в період 1919-20-х років не існувало, а Львів є польським містом. Відповідна заява прозвучала у Рівненському обласному краєзнавчого музеї, де відбувся круглий стіл "Волинський експеримент Г. Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період".

Раніше очільник Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Київ "використовує" Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.