НОВИНИ

Віце-консул Польщі назвав Львів польським містом

Марек Запур також заявив, що Української держави в період 1919-20-х років не існувало.

Віце-консул Польщі Марек Запур заявив, що Української держави в період 1919-20-х років не існувало, а Львів є польським містом. Про це написав завідувач відділу Рівненського обласного краєзнавчого музею Ігор Марчук у Facebook.

За словами історика, відповідна заява прозвучала 6 листопада у Рівненському обласному краєзнавчого музеї, де відбувся круглий стіл "Волинський експеримент Г. Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період".

Читайте також: Українсько-польське напруження. Що призвело до охолодження стосунків між Києвом і Варшавою

"Українські науковці на круглому столі чітко заявили, що захід є провокаційним, і не варто відзначати дні народження польського окупаційного чиновника Генрика Юзевського, оскільки Польща захопила частину території УНР у 1919-1920 рр. Насправді "волинський експеримент" був спрямований на утвердження польської влади та спольщення і асиміляцію місцевих українців", - сказав Марчук.

У свою чергу польський віце-консул встав і заперечив усі факти.

"Української держави у той час не існувало, Львів - то є польське місто і в сучасності можна стверджувати, що Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас", - сказав Запур.

Нагадаємо, 7 листопада очільник Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Київ "використовує" Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.

Зазначимо, 6 листопада міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що уряд Польщі не може погодитися із відкриттям Меморіалу Героям Карпатської України.

Раніше Ващиковський заявив, що в історичних питаннях Польща чекає кроків з боку України.

Як повідомлялося, 2 листопада міністр закордонних справ Польщі Ващиковський заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС «Галичина», не зможуть проїхати через кордон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.