У Харкові Добкіна з Кернесом назвали зрадниками

22 Червня 2011, 16:54

Жінки йшли з плакатом по алеї услід за керівництвом Харківської облдержадміністрації, обласної та міської рад і ветеранських організацій.

Як розповів колишній депутат Харківської облради від КПУ, один з організаторів акції Павло Тищенко, одна з учасниць акції – мати Сергія Позднякова, якого звинувачують в незаконному знесення пам'ятного знаку УПА в Молодіжному парку, друга жінка є членом Харківської облорганізації Міжнародного союзу радянських офіцерів.

«Керівництво міста і області – це посібники фашизму, про що свідчить установка знаку УПА, дошки Йосипу Сліпому, а також спроба демонтувати монумент на честь проголошення радянської влади в Україні. Ці люди не мають права покладати квіти на могили радянських героїв», – заявив Тищенко.

На питання, чому в акції взяли участь всього двоє людей, Тищенко відмітив: «Плакат же один».

Представники ветеранських організацій Харкова і області засудили ці дії, повідомив сайт Харківської облдержадміністрації. 

«Дуже боляче на душі, коли відбуваються такі події під час днів пам'яті. Українці разом з усіма народами звільняли свою Батьківщину, тепер набули спокою тут, в братській могилі в Лісопарку. Це вимагає пошани до пам'яті про них», – заявив керівник міської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни Микола Касьяненко.

«Ті, хто лежить в могилах, вимагають тиші, спокою і пам'яті. Такі "підготовлені" заходи – це неправильно, для них тут не місце. Існує немало форм і методів спілкування з владою. А використовувати цей день для власних цілей – неприпустимо», – відмітив представник Харківської обласної ради ветеранів війни Анатолій Хиневич.

«Це не ті ветерани, хто проливав кров за Батьківщину і народ. Час подивитися правді в очі і назвати усе своїми іменами. Пора дати рішучу відсіч учасникам цієї неонацистської вилазки як тоді, коли ми били фашистів», – підкреслив заступник голови Харківського обласного комітету Міжнародного українського союзу ветеранів війни Павло Конюшенко.

Нагадаємо, 22 червня МВС очікувало у Львові сутичок між націоналістами та комуністами. Цього дня у місті суд заборонив партіям і громадським організаціям проводити всі масові акції. Однак червоний прапор принесли на офіційні заходи лише у Луцьку, а у Львові прапор запустили у небо на повітряних кулях.

Як відомо, після подій 9 травня у Львові, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін заявив, що запропонує делегаціям східних областей відвідати 22 червня Львів, щоб вшанувати загиблих під час Другої світової війни. Пізніше передумав. 

Позначки: