НОВИНИ

У Луцьку червоний прапор прилаштували до державного, а у Львові – запустили у небо

У Луцьку під час поминальної панахиди за жертвами війни четверо комуністів тримали в руках червоні прапори.

Зокрема, біля Центральної стели на Меморіальному комплексі «Вічна Слава» під час панахиди з’явилися прихильники комуністичної партії із червоними прапорами.

Двоє представників комуністичної партії стали поруч із ліцеїстами, котрі тримали у руках синьо-жовті стяги із чорними стрічками.

Провокацій на Меморіалі не відбулося. Представники комуністичної партії покинули територію Меморіалу.

О 10.00 пам’ять загиблих вшановано загальнонаціональною хвилиною мовчання.

Сьогодні заборонено звучання розважальної музики на ринках, у торговельних закладах і закладах ресторанного господарства, на підприємствах побутового обслуговування населення.

23 червня о 12.00 на Замковій площі відбудуться панахида та мітинг-реквієм, присвячені вшануванню пам’яті жертв розстрілу в’язнів у Луцькій тюрмі. Потому – покладання квітів до пам’ятних знаків на Замковій площі. На Центральному ринку цього дня заборонено звучання розважальної музики.

Разом з тим, у Львові кілька молодих людей з площі біля Монументу Слави воїнам-визволителям на вулиці Стрийській запустили повітряну кулю, до якої прикріплений червоний прапор перемоги.

За словами голови Львівської обласної організації Антифашистського комітету України Олександра Калинюка, за цим дійством абсолютно спокійно спостерігали кілька десятків перехожих та представників «Свободи», не реагуючи на цю акцію. Він заявив, що акція була виконана невідомими йому людьми.

У свою чергу представники обласної організації Комуністичної партії України спростували припущення, що це була акція лівих сил Львівщини.

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов повідомив, що Міністерство внутрішніх справ очікує провокацій у Львові в середу. 

Львів вирішив провести 22 червня молебень за жертвами комуністичних репресій у Галичині 1939-1941 років.

Як відомо, 9 травня у Львові виникла бійка між прихильниками партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода» і людьми з георгіївськими стрічками.