У Харкові через загрозу теракту міська влада виступає проти ходи 9 березня

7 Березня 2015, 15:53

Міська влада Харкова виступає проти проведення ходи по вулиці Сумській, присвяченій 201-й річниці з дня народження Тараса Шевченка. За повідомленням прес-служби Харківської міськради, відповідне рішення було ухвалено на засіданні погоджувальної комісії Харківського міськвиконкому.

Члени комісії розглянули заявку громадських організацій "Громадська варта", Євромайдан-Харків, Автомайдан-Харків, "Правий сектор", ультрас футбольного клубу «Металіст» про проведення 9 березня мітингу біля пам'ятника Тарасу Шевченку, а потім ходи до площі Конституції.

"Ми вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася в місті у зв’язку з тим, що сьогодні стався ще один теракт, коли був підірваний автомобіль. Тому ми звертатимемося до суду, щоб обмежити цей захід в плані ходи. Ми хочемо, щоб у Харкові був мир і спокій, і не можемо допустити нових людських жертв і терористичних актів", – заявив заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.

Як повідомлялося, 6 березня у Харкові вибухнув автомобіль командира батальйону "Слобожанщина". Пізніше стало точно відомо, що в машині знаходилися сам Янголенко і його дружина. Депутат-радник глави МВС Антон Геращенкозаявив, що авто комбата "Слобожанщини" підірвали російською міною.

Крім того, 22 лютого у Харкові під час мирної акції стався вибух, у результаті якого загинуло чотири людини. Правоохоронці розслідують інцидент за статтею "теракт". Того ж дня, 22 лютого, СБУ повідомила про затримання 4 осіб, імовірно причетних до організації вибуху. 26 лютого затримали ще 5 підозрюваних у вчиненні теракту.

Читайте також: Теракти у Харкові: 25 вибухів за півроку