У КДБ Білорусі пояснили, чому не розголошують деталей у справі українця Шаройка

21 Грудня 2017, 11:53

Голова Комітету державної безпеки Білорусі Валерій Вакульчик заявив, що деталей розслідування кримінальної справи проти українського журналіста Павла Шаройка не розголошують, оскільки це може зіпсувати відносини з Україною. Про це він розповів у інтерв'ю "Белорусь сегодня"

"Взагалі, я не думаю, що правильно приділяти стільки уваги, наприклад Шаройку. Він всього лише один з 10 викритих за останні п'ять років іноземних розвідників. Ми не розголошуємо подібні факти, розуміючи, що це не сприяє добрим стосункам між країнами (Україною та Білоруссю -ред.)", – заявив Вакульчик.

За його словами, розслідування наразі знаходиться на завершальній стадії.

"Наразі кримінальна справа стосовно Шаройка знаходиться на завершальній стадії, так як до моменту його затримання вже була зібрана вичерпна доказова база, а саме його затримання носило чисто технічний характер", – наголосив Вакульчик.

Також він наголошує, що КДБ оприлюднив "більш ніж достатньо відомостей" щодо Шаройка. За словами глави КДБ, Шаройко визнав свою провину.

"Вважаю, що на питання по обставинам справи Шаройко найбільш повну відповідь вже дав сам затриманий, який визнав свою провину. Кожен зацікавлений міг бачити це особисто по телебаченню", – сказав він.

Раніше представник білоруського КДБ Дмитро Побяржин повідомив, що затриманому в Білорусі українцеві Павлові Шаройку висунули звинувачення за статтею «шпигунство».

Нагадаємо, 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. У МЗС заявили, що вживають заходів у справі захисту затриманого. Своєю чергою дипломатичне представництво України в Республіці Білорусь направило до Міністерства закордонних справ країни ноту через затримання журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка.

20 листопада у Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа білорусів, які "за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру в військово-політичній сфері". А сам Шаройко, зізнався, що є працівником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника.