У Каталонії стартують дострокові вибори

21 Грудня 2017, 09:03

У Каталонії у четвер, 21 грудня, стартують позачергові вибори в регіональний парламент, у яких за місця в 135-місцевому законодавчому органі іспанського регіону боротимуться шість основних політичних партій. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У виборах беруть участь партії Ліві республіканці Каталонії, Народна єдність і блок Разом за Каталонію колишнього глави каталонського уряду Карлеса Пучдемона. Вони виступають за незалежність Каталонії. Проти відділення Каталонії виступають партія Громадяни, Соціалістична партія і Народна партія.

Згідно з опитуваннями, 25% виборців мають намір проголосувати за опозиційну партію Громадяни. Прихильники партії впевнені, що Каталонії необхідно повернути статус повноправної автономії, яка має залишитися у складі Іспанії.

Серед партій, які виступають за каталонську незалежність, лідирують Ліві республіканці Каталонії. За неї готові віддати свої голоси 23,1% виборців.

При цьому Соціалістична партія Каталонії і альянс Разом за Каталонію, в який входить Каталонська європейська демократична партія Пучдемона, можуть набрати по 14,3% відповідно.

Як повідомлялося, 25 листопада колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон оголосив про початок своє виборчої кампанії. 

Нагадаємо, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.