НОВИНИ

Екс-глава Каталонії Пучдемон оголосив про старт своєї виборчої кампанії

Про початок своєї кампанії екс-лідер регіону повідомив з Бельгії.

Колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон, який зараз перебуває в Бельгії, оголосив про початок своє виборчої кампанії. Про це повідомляє AFP.

"Ми, каталонці, продемонстрували світові, що ми маємо здатність та волю стати незалежною державою. Тому 21 числа (грудня - Ред.) ми повинні її (волю) ратифікувати", - заявив він.

За інформацією видання Le Soir, про початок своєї кампанії Пучдемон заявив у готелі в містечку Оусткамп, на околиці міста Брюгге (Бельгія). 

У ході свого виступу екс-глава Каталонії також розкритикував партії за відсутність єдності перед виборами.

За інформацією, Пучдемон висувається від новоствореної платформи "Junts per Catalunya" ("Все для Каталонії").

Як повідомлялося, колишнього лідера уряду Каталонії Карлеса Пучдемона та колишніх членів каталонської адміністрації внесли у списки для регіональних виборів, які пройдуть 21 грудня.

Нагадаємо, 30 жовтня відсторонений владою Іспанії каталонський лідер Карлес Пучдемон разом з іншими усуненими від влади членами свого кабінету прибув до Брюсселя.

1 листопада Національний суд Іспанії викликав на допит Пучдемона та 13 усунених з посад членів його влади.

3 листопада іспанський суд видав міжнародний європейський ордер на арешт Пучдемона і чотирьох його союзників, які не з'явилися на засідання Верховного суду в Мадриді. Влада Бельгії підтвердила отримання ордера. Міністр юстиції Бельгії Коен Генс заявив, що бельгійський уряд не має впливу на майбутнє Пучдемона після видачі ордера, оскільки ордер на арешт є «абсолютно юридичною процедурою», яка «відбувається через прямий контакт між правоохоронними органами».

5 листопада колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон та ще четверо його соратників, які перебували разом з ним в Брюсселі, здалися бельгійської поліції. Згодом, бельгійський суд відпустив на поруки його та ще чотирьох колишніх міністрів регіону. 

Додамо, парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії, а Іспанський уряд оголосив про позачергове засідання Кабінету Міністрів після голосування парламенту Каталонії за незалежність. Згодом сенат Іспанії проголосував за активацію статті 155 Конституції країни, яка призупиняє автономію Каталонії та передбачає введення прямого управління в регіон. За активацію статті 155 Конституції проголосували 214 депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.