У Каталонії на виборчій дільниці сталася стрілянина, є поранені

30 Вересня 2017, 17:15

У суботу, 30 вересня, у Каталонії (Іспанія) на одній із виборчих дільниць, де має пройти референдум про незалежність, сталася стрілянина, у результаті якої поранення отримали щонайменше четверо осіб.  Про це повідомляє La Vanguardia.

Згідно з інформацією видання, інцидент стався  в місті Манльеу у приміщенні школи, де розміщена виборча дільниця. Нападник почав стрілянину з пневматичної зброї кульками.

Свідки повідомляють, що спочатку поранення отримали три людини, а потім нападник вистрілив у ще одну особу.

Зазначено, що постраждалим надали першу медичну допомугу на місці. Троє з постраждалих є членами Комітету захисту референдуму. Вони подали скаргу на напад у поліцію Женералітета (уряд Каталонії, – ред.)

Мер міста Манльеу Алекса Гаррідо Серра назвав напад "фашистською атакою". У своєму пості в Twitter він закликав мирно захищати демократію.

Як відомо, у неділю, 1 жовтня, у Каталонії має відбутися референдум про незалежність від Іспанії. Офіційний Мадрид обіцяє не допустити його проведення.

Напередодні поліція Іспанії вилучила близько 2,5 млн бюлетенів та близько 4 млн конвертів, призначених для голосування на референдумі про незалежність Каталонії.

Нагадаємо, іспанська влада заявили про намір збільшити кількість поліцейських в Каталонії в день проведення референдуму і блокувати ділянки для голосування. Крім того, напередодні референдуму в Іспанії заблокували понад 140 сайтів з інформацією про голосування.