НОВИНИ

Поліція Іспанії візьме під контроль всі кабінки для голосування в Каталонії

Правоохоронці будуть записувати прізвища всіх осіб, які беруть участь у референдумі.

Іспанський уряд заявив про те, що поліція візьме під контроль всі кабінки для голосування перед каталонським референдумом про незалежність, щоб перешкодити його проведенню. Про це повідомляє Reuters.

Посадові особи уряду Іспанії зазначили, що влада зробила достатньо аби запобігти проведенню плебісциту, оскільки Каталонія не мала ні виборчої комісії, ні урн для голосування, ані бюлетенів, ні прозорої виборчої кампанії.

"Сьогодні ми можемо стверджувати, що в Каталонії не буде ефективного референдуму, і вся логістика його була ліквідована", - сказав представник уряду Іспанії в Каталонії Енрік Мілль.

Прокурор Каталонії наказав місцевій поліції взяти під контроль всі кабінки для голосування вже з п'ятниці. У наказі для поліції, виданому в понеділок, прокуратура заявила, що буде записано прізвища всіх осіб, які беруть участь у голосуванні, а також буде конфісковано відповідні документи.

Нагадаємо, що 6 вересня Парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія схвалив проведення референдуму про незалежність. У свою чергу прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав Конституційний суд анулювати закон.

При цьому голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що наполягає на проведенні референдуму про незалежність від Іспанії 1 жовтня, незважаючи на заяви центрального уряду та судів щодо незаконності проведення референдуму. 

Згодом державний прокурор Іспанії порушив кримінальне переслідування проти лідера Каталонії Карлеса Пуйджемонта і членів уряду після того, як парламент Каталонії підтримав ідею референдуму про незалежність. Їх звинувачують у зловживанні державними грошима, непослуху і зловживаннях на посаді. Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав каталонських державних службовців та мерів відстоювати закон і припинити підготовку до референдуму.

У ніч на 21 вересня у Каталонії тисячі людей вийшли на вулиці з акціями протесту через те, що поліція затримала 14 чиновників уряду Каталонії та провела обшук міністерств регіонального уряду у Барселоні через підготовку забороненого Мадридом референдуму щодо незалежності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.