У Ющенка пропонують залучити до газових переговорів з Росією Європу

10 Червня 2011, 14:16

«Ми переконані, що україно-російські газові переговори мають бути продовжені в тристоронньому форматі із залученням Європейського Союзу. Це сприятиме укладенню нових газових контрактів для України на європейських принципах рівноправності та поваги до інтересів споживачів», – йдеться у заяві.

Партія відзначає, що російська влада веде газові переговори з Україною «з позиції зверхності, диктату та економічного шантажу».

«Нав’язливі ультиматуми російської сторони стосовно перегляду ціни на газ тільки у разі вступу України до Митного Союзу або злиття НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" є абсолютно неприйнятними, оскільки загрожують втратою стратегічних економічних перспектив, державного суверенітету та суперечать євроінтеграційному курсу нашої країни», – вважають у НУ.

Нагадаємо, останні  переговор у Москві звершились тим, що  Україна і Росія домовились виконувати раніше досягнуті угоди у газовій сфері. Це стосується як цін на російський газ для українських споживачів, так і транзиту енергоносіїв через територію України, заявив прем’єр-міністр Росії Володимир Путін.