НОВИНИ

Росія використовує торговельні конфлікти, щоб втягнути Україну в Митний союз

Збільшення мита на імпортну карамель може бути частиною політичного плану Росії по втягненню України до Митного союзу. Таку думку Тижню висловив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

«На сьогоднішній день Росія намагається розіграти газову карту, як інструмент примушення України змінити свою геостратегічну спрямованість і приєднатися до Митного союзу», - вважає Бураковський.

«Якщо мова йде про велику політику, обмеження можуть накладатися практично на будь-які товари, а як це буде вмотивовано з економічної точки зору – це вже не має ніякого значення», - заявив експерт.

Він нагадує, що «обмеження на ту саму карамель - це вже не перший раз і, очевидно, не останнє обмеження на українські продукти харчування».

«Якщо подивитися в цілому на світовий досвід, то дійсно, скажімо, продукти харчування, сільськогосподарська продукція, текстиль, як правило є тими галузями, які найбільше потерпають від торговельних конфліктів», - зазначив Бураковський.

Однак, за його словами, це зовсім не означає, що ці конфлікти не торкаються, наприклад, сталеливарної промисловості, хімічної та машинобудівної промисловості тощо.

Економіст пояснив, що запровадження якихось обмежень можливе лише після звернення виробників певної галузі у міністерство економіки. Рішення про підняття мита уряд приймає після проведення відповідного розслідування.

Він нагадав, що Україна також не раз запроваджувала обмеження на російські товари.

Нагадаємо, уряд Росії вирішив з 8 липня стягувати з імпортної карамелі мито. Внаслідок цього очікується скорочення експорту для українських виробників.

У свою чергу Митний союз затвердив список товарів, яких торкнуться антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із країн союзу.

Згідно з рішенням, ці заходи стосуватимуться сталевих (діаметром до 820 мм) і нержавіючих труб з України, а також поліамідної технічної нитки (скловолокно), столових приладів, машинобудівних кріплень і кріпильних виробів.

Як раніше заявляв Бураковський, введення антидемпінгових та спеціальних захисних заходів на імпорт окремих видів українських товарів Митним союзом може бути способом заволодіння частиною акцій українських підприємств в Росії.

У травні президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україні належить зробити вибір між створенням зони вільної торгівлі в рамках її євроінтеграції та співпрацею з країнами СНД через Митний союз і єдиний економічний простір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.