У ЮНІСЕФ заявили, що в Україні найнижчий в усьому світі рівень охоплення вакцинами

14 Червня 2016, 17:56

Україна має найнижчий в усьому світі рівень вакцинації населення. Про це заявила представниця ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова

 «Проблему, пов’язану з вакцинацією, Україна не в стані вирішити самостійно. Для вирішення проблем, пов’язаних з вакцинацією, не лише з поліо, вже залучена велика підтримка донорів, але треба більше підтримки донорів, тому що це дуже комплексне та складне питання, яке займе час, і питання настільки серйозне, що зараз охоплення по всіх вакцинах в Україні нижчі, ніж у всьому світі», – сказала медичний експерт.

За її словами, в Україні на сьогодні вже зафіксували міні-спалахи випадків коклюшу серед дітей.

«В Україні наразі випадків коклюшу настільки багато, що лікарі і мами обговорюють це активно в соціальних мережах. Мами обговорюють це з тої точки зору, що шкодують, що вони не вакцинували своїх дітей. Тому що коклюш – це захворювання, яке триває кілька місяців, і дитина кашляє, рве, не дуже приємна для сім’ї болячка. А лікарі обговорюють, що мовляв, де ж вакцини, треба вакцинувати. Інша група лікарів обговорює, що вони на початку не знали, що це таке, тепер цього стало так багато, що вже навчились цю хворобу відрізняти», – зауважила Булавінова.

Вона представляла ЮНІСЕФ у Вашингтоні на конференції з приводу проблем імунізації в Україні. За її словами, причиною появи нових інфекційних захворювань в Україні є систематичний брак вакцин від 2009 року. З того часу чимало людей не були вакциновані, то ж перебувають у групі ризику зараження.

Нагадаємо, за оцінками ВООЗ, лише третина дітей в Україні отримують повноцінну вакцинацію.