У Іраку відбулися масові протести проти невиправдано високих зарплат депутатів парламенту

31 Серпня 2013, 22:30

Зокрема, у столиці Багдаді поліція поперекривала більшість мостів, що з’єднують частини міста, розділені річкою Діджла, відомою на Заході як Тигр, і не пропускала демонстрантів до заявлених місць їхніх акцій, а також перешкоджала роботі журналістів.

 

Демонстрації відбувалися, зокрема, в Кербелі, Басрі, Ан-Насирії, Аль-Хіллі й інших містах. У деяких із них сталися сутички демонстрантів із силовиками.

Як заявили в Міністерстві внутрішніх справ, посилені заходи безпеки були запроваджені заради самих же демонстрантів, щоб ніхто не влаштував вибухів у місцях скупчення людей.

В Іраку, де багато хто взагалі не має роботи, все більше наростає роздратування тим, що парламентарі в цій країні отримують щомісяця суми в тисячі доларів без урахування пільг.

Як повідомлялось, в Україні у червні Верховна Рада відмовилась скасувати необґрунтовані пільги і привілеї для осіб, уповноважених на виконання функцій держави. За проект закону, запропонований опозицією, проголосували лише 203 депутати.

Нагадаємо, утримання одного народного депутата обходиться державній казні на 2039 гривень на день.

У бюджеті-2013 лише для авіаперевезень вищих посадових осіб України передбачено 187 млн. 912 тис гривень. Одні робочі перельоти Віктора Януковича, без урахуваня утримання авіапарку президента, нинішнього року коштуватимуть бюджету 23,5 мільйони гривень.

Минулого року авіаперельоти Януковича обійшлися бюджету у 95,33 млн грн, з них 6,50 млн грн. витрачено цього року на оренду двох вертольотів Agusta AW-139.