НОВИНИ

В Януковича показали його літак

Прес-служба президента Віктора Януковича розмістила на його офіційному сайті інформацію та фотографії літака президента.

За повідомленням прес-служби, літак Airbus А-319-115- XCJ придбало ДАП «Україна» в жовтні 2007 року. В січні 2008 року його відправили до Далласа у США на дооблаштовування салону.

Поставка до України готового літака відбулася в червні 2010 року. У липні Державне авіапідприємство «Україна» розпочало його використання. 

«Для облаштування салону А-319-115 використані стандартні матеріали, які за міжнародними правилами авіабезпеки дозволено застосовувати на літаках. Йдеться про пластик, тканину, шкіру, шкірозамінник із рядом спеціальних характеристик – насамперед це негорючість (або слабка горючість), властивість до самозатухання», – повідомляє прес-служба.

Інтер’єр літака витримано у бежевих тонах. Всі металеві деталі салону виконані з алюмінію, частина з них -  з жовтим напиленням. Дорогоцінні метали не використовували.

«Салон ділиться на кілька зон, серед яких: приміщення першої особи, салони для членів делегації та супроводжуючих осіб», – йдеться в повідомленні.

Президентський відсік складається з робочого кабінету (майже 3х3 кв. м), місця для відпочинку (майже 2х2,5 кв. м) та санвузла.

У робочому кабінеті президента розташовано три крісла, диван, робочий та журнальний столи. М’які меблі обшиті шкірою, стіни – тканиною, столи пластикові, покриті ламінатом з імітацією під лаковане дерево.

У салоні для офіційних делегацій встановлено 12 крісел, оббитих шкірою та шкірозамінником. У салоні для супроводжуючих осіб крісла обшиті шкірозамінником. Крісла у цих двох салонах розміщені рядами, як на рейсових літаках. 

Кухонний відсік літака стандартний для літаків сімейства Airbus. Він не передбачає можливості приготування на борту їжі – йдеться лише про її зберігання в холодильниках та розігрівання.

У санвузлі встановлено душову кабіну, алюмінієву сантехніку. На крани нанесене жовте напилення. Дорогоцінні метали не використовувалися.

Серед фото з літака, які розмістила прес-служба президента, немає ні фото кабінету президента, ні місця для відпочинку.

«Фотографії усіх відсіків цього літака неможливо розмістити у відкритому доступі з питань безпеки», – додає прес-служба.

Нагадаємо, раніше сайті видання “Авіація України” оприлюднили фото нібито офіційного літака Віктора Януковича, інтер'єр якого був оздоблений позолотою та мармуром.

Пізніше в Адміністрації президента заявили, що це не фото літака Януковича.